159654
  ۱۳۹۸/۵/۲۸
به همت مرکز موسیقی حوزه هنری
آلبوم موسیقیایی «جان جهان» منتشر شد
آلبوم موسیقیایی «جان جهان» با صدای «پوریا اخواص» و آهنگسازی رضا پرویززاده منتشر شد
   

به گزارش روابط عمومی مرکز موسیقی حوزه هنری آلبوم «جان جهان» (بحرنور 2) با صدای پوریا اخواص و آهنگسازی رضا پرویززاده در راستای پاسداشت و پشتیبانی از موسیقی اصیل ایرانی و حفظ آثار اساتید و بزرگان موسیقی ایران تنظیم شده است. رضا پرویززاده موسیقی‌دانی است که همواره دغدغه اش حفظ موسیقی اصیل ایرانی بوده و در این راستا بسیار تلاش می‌کند.

همین گزارش حاکی است؛ در این آلبوم؛ انتخاب آثار، صدا دهی ارکستر و تنظیم آثار با نگاه به فرم موسیقی گذشتگان انجام شده تا رنگ و بوی موسیقی قدیم برای شنوندگان فرهیخته تداعی شود. آوازهای این اثر به پاسداشت شیوه‌ی آوازی استاد ادیب خوانساری و سال‌ها تلاش ایشان در رادیو ملی و خلق آوازهای ماندگار، طراحی شده و توسط پوریا اخواص هنرمند پرتلاش عرصه‌ی آواز و از شاگردان برجسته‌ی استاد شجریان که سابقه‌ی هنری درخشانی دارد، اجرا شده است.

 از دیگر هنرمندانی که در خلق این آلبوم نقش داشته‌اند، می‌توان از: بهروز همتی نوازنده‌ی تار، رضا پرویززاده آهنگساز و نوازنده‌ی کمانچه، ماهیار تمسکنی نوازنده‌‌ی سنتور، محمد میرزایی نوازنده‌ی نی، حسین حدت نوازنده‌ی عود، علی همتی نوازنده‌ی بمتار، امین پرویززاده نوازنده‌ی کمانچه آلتو و حسین همتی نوازنده‌ی تنبک اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم موسیقی «جان جهان» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور و همچنین سایت های beeptunes.com www. ، www.navaak.com  ، www.ritmo.ir و مرکز پخش و نشر جوان و پخش رها مراجعه کنند.

©2020 HozehHonari. All Rights Reserved