160502
  ۱۳۹۸/۷/۲
با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی؛
آلبوم موسیقایی هم‌صدا تا اربعین منتشر می‌شود
آلبوم موسیقایی همصدا تا اربعین شامل ده قطعه سرود همزمان با ایام اربعین حسینی منتشر خواهد شد.
   


 میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز موسیقی ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: این آلبوم شامل 10 قطعه‌ی سرود است که به مناسبت اربعین حسینی تدارک دیده شده است و تا اواسط مهرماه روانه‌ی بازار موسیقی می‌شود.
وی ادامه داد : درتولید این آلبوم یازده تنظیم کننده‌ و آهنگ ساز شاخص و جوان با مرکز موسیقی همکاری داشته‌اندو هر یک از این قطعات توسط یکی از گروه‌های شاخص سرود کشور اجرا شده است. که تعداد هفت گروه از این گروه‌های نوجوان، برگزیدگان شهرستان‌ها هستند.
این شاعرو ترانه سرا،  در بخش دیگری از این گفت‌و گو از نحوه‌ی  گزینش این گروه‌ها گفت: از دیگر ویژگی‌های گروه‌های منتخب این است که انتخاب آن‌ها  ذیل یک فرایند داوری بوده  و انتشار این آلبوم  با هدف احیای سرود کشور است. مرکز موسیقی حوزه هنری با انتشار این آلبوم که اشعار آن را چندین تن از شاعران برجسته کشور هم‌چون محمد مهدی سیار، مهدی جهاندار، دکتر محسن رضوانی و ... سروده‌اند؛  بر آن است تا الگوی مناسبی برای صدها گروه دیگر سرود فراهم آورد و به همین دلیل  این آلبوم را همراه با قطعات بی کلام نشر می‌دهد تا مرجع تمرینی مناسبی برای دیگر گروه‌های سرود کشود به‌دست دهد.
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری همچنین اظهار امیدواری کرد که با ساخت نماهنگ برای هر یک از این قطعات، این سرودها از رسانه‌ی ملی پخش شود.
وی در پایان با توجه به این‌که انتشار این آلبوم همزمان ایام اربعین حسینی انجام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد این آلبوم بتواند ره‌توشه‌ای برای زائران حسینی باشد.
©2020 HozehHonari. All Rights Reserved